O świetlicy

Świetlica opiekuńczo- wychowawcza z elementami socjoterapii

"Zwariowane Aniołki"

Od wielu lat świetlica jest miejscem gdzie dzieci bezpiecznie spędzają swój wolny czas. Zamieszkują one najczęściej w rodzinach znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Nasze działania przyczyniają się do zmiany funkcjonowania naszych podopiecznych, mają pozytywną wartość. Poprzez organizację wolnego czasu, edukację, zajęcia z zakresu pedagogiki społecznej, wycieczki, wyjścia na pizzę itp., nasi podopieczni otrzymują ciekawą propozycję dodatkowej aktywności poza lekcyjnej, która nie tylko bawi ale rozwija i uczy.

 

Jak wygląda rekrutacja?

Dzieci w wieku od 9-13 lat do świetlicy przyjmowane będą na podstawie skierowania, zgody rodzica bądź opiekuna prawnego. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej posiada już bazę osób uczestniczących w zajęciach w minionych latach. Rekrutacja w miarę potrzeb zostanie także przeprowadzona przez współpracę z pracownikami socjalnemu mops, kuratorami, nauczycielami / pedagogami szkolnymi i wszystkimi podmiotami działającymi na rzecz dzieci.

 

Co robimy?

Na świetlicy realizowane są różnorodne warsztaty, rozmowy terapeutycznych, szeroko rozumiane wsparcie pedagogiczne. W każdym dniu dzieci otrzymują podwieczorek, Utrzymywany jest stały kontakt z rodzicami bądź opiekunami prawnymi dzieci. Dzięki współpracy z Punktem Pomocy Kryzysowej w Brzegu , istnieje możliwości konsultacji specjalistycznych dla rodziny. Świetlica to także odrabianie lekcji, przygotowywanie się do ważnych sprawdzianów oraz odpowiedzi ustnych. Dzięki sprzętowi multimedialnemu, świetlica posiada możliwości prowadzenia zajęć informatycznych, które cieszą się popularnością wśród dzieci. Sala w której odbywają się zajęcia jest przygotowanym miejscem do realizacji zajęć plastycznych, muzycznych oraz różnego rodzaju zabaw świetlicowych. Dzieci uczestniczą w wielu przedsięwzięciach, takich jak realizacja świąt okolicznościowych, wyjścia terenowe. Jest to dla nich szansa na satysfakcjonujące spędzenie wolnego czasu oraz nauki wielu przydatnych umiejętności. Poprzez wyjścia terenowe rozumiemy min. wycieczki krajoznawcze, wyjścia na pizzę, wolontariat w schronisku dla bezdomnych zwierząt, gry i zabawy w parku. Dzieci stają się aktywnymi uczestnikami zajęć prowadzonych na świetlicy i poza nią. Mają możliwość projektowania i wpływania na ich przebieg. Istotna dla nas kwestią jest poszerzenie horyzontów naszym podopiecznym. Uczestnictwo w różnych atrakcjach jest wyrównywaniem szans i umożliwieniem dzieciom na korzystanie z tych ofert na które ich rodzice bądź opiekunowie nie mają środków finansowanych. W roku 2015 planuje się organizację wielu atrakcyjnych zajęć poza murami placówki , również w celu rozwijania tężyzny fizycznej dzieci.

O Nas

Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem w zakresie:

  • psychologicznym
  • terapeutycznym
  • socjalno-prawnym
  • pedagogicznym
  • uzależnień

Skontaktuj się z nami

Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu

49-300 Brzeg, ul. Piastowska 29a
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

tel. 77 416 05 06
tel. 77 400 80 14

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy PPK w Brzegu:

Poniedziałek- Piątek: 8:00- 16:00

Joomla Templates by MightyJoomla