Spotkanie opłatkowe dla beneficjentów świetlicy

Super User włącz . Opublikowano w Świetlica

Spotkanie opłatkowe zorganizowane dla beneficjentów świetlicy opiekuńczo-wychowawczej z elementami socjoterapii oraz klubu młodzieżowego prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu.

W spotkaniu uczestniczyli także wychowawcy Pani Elżbieta Hucał, Pani Magdalena Nowacka, Pani Marta Habrych, Pani Kamila Figlarska, Pani Katarzyna Ostrowska, Kierownik Biura Spraw Społecznych i Zdrowia Pani Anna Owczar, Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pan Sebastian Matuszewski, P.O.Kierownika Punktu Pomocy Kryzysowej Pan Michał Kwiatkowski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony rok.

Do zobaczenia wkrótce!

 

Świetlica

Super User włącz . Opublikowano w Świetlica

Celem działań świetlicy jest wspieranie prawidłowego rozwoju fizycznego, emocjonalnego i społecznego dzieci. Aby umożliwić naszym wychowankom podejmujemy w świetlicy różnego rodzaju działania. Podczas każdego dnia spędzonego w świetlicy dzieci otrzymują podwieczorek, wychowawcy wspólnie z dziećmi odrabiają lekcje, przygotowują projekty i prezentacje do szkoły. Poza tym przez cały czas pokazujemy, że otaczający nas świat jest bardzo ciekawy i warto go poznawać oraz rozwijać wiedzę o nim. Staramy się rozbudzać ciekawość świata naszych wychowanków na zajęciach tematycznych. W ramach tych zajęć chodzimy do kina, teatru, muzeów, zwiedzamy ciekawe miejsca. Na zajęciach plastycznych wykorzystujemy najróżniejsze techniki dzięki czemu dzieci rozwijają wyobraźnię i myślenie twórcze, uczą się współpracy w grupie, polepsza się ich koordynacja wzrokowo-ruchowa. na zajęciach sportowych podopieczni świetlicy grają w gry zespołowe pod okiem wychowawców oraz, co bardzo ważne, uczą się czerpać radość ze wspólnego działania oraz uczą się współpracy, dzieci bardzo lubią wyjścia na stadion, do parku czy na plac zabaw i chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. W ramach zajęć informatycznych dzieci poznają komputer i jego zastosowanie zarówno do gier komputerowych i portali społecznych, ale także pod kątem umiejętności obsługi programów typu MS Office oraz wykorzystania Internetu do wyszukiwania informacji. Zajęcia pomagają dzieciom lepiej zrozumieć własne potrzeby, zmienić niewłaściwe postawy, poznać podstawy bardziej skutecznego i zgodnego postępowania z rówieśnikami Wspomagają one rozwój potencjalnych zdolności dzieci oraz umożliwiają osiągnięcie optymalnej sprawności psychospołecznej.

Podsumowanie działalności Świetlicy i Klubu Młodzieżowego w PPK Brzeg

Super User włącz . Opublikowano w Świetlica

 Zakończono już działalność Klubu Młodzieżowego i Świetlicy opiekuńczo – wychowawczej z elementami socjoterapii działającej w 2014 roku przy Punkcie Pomocy Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu. Działalność Klubu i Świetlicy dla dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących wsparcia była możliwa dzięki środkom finansowym pozyskanym z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miasta Brzeg. Dzieci i młodzież w ciągu całego roku kalendarzowego korzystali z zajęć edukacyjnych, kulturalno – oświatowych i sportowo – rekreacyjnych prowadzonych przez wyspecjalizowaną kadrę opiekuńczo – wychowawczą. Dzięki  pozyskanym środkom finansowym dzieci ze Świetlicy opiekuńczo – wychowawczej z elementami socjoterapii korzystały między innymi z codziennego dożywiania w formie podwieczorków. Wszyscy uczestnicy zajęć mogli spędzić czas wolny w sposób interesujący  i pozwalający zdobyć szereg nowych, przydatnych umiejętności, które będą mogli wykorzystać w przyszłości. Dzieci i młodzież oprócz zajęć edukacyjnych, socjalizacyjnych, socjoterapeutycznych, plastycznych, gier i zabaw prowadzonych na świetlicy w Punkcie Pomocy Kryzysowej przy ul. Piastowskiej 29 A, korzystali również z wszystkich dóbr cywilizacyjnych począwszy od gier na konsoli Xbox czy pełnego dostępu do internetu. Dużo zajęć wychowawcy prowadzili z dziećmi / młodzieżą na świeżym powietrzu, a wykorzystywali do tego Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu, brzeskie parki i wszystkie możliwe miejsca gdzie można miło i pożytecznie spędzić czas.

 Uczestnicy Klubu Młodzieżowego i Świetlicy opiekuńczo – wychowawczej z elementami socjoterapii wzięli udział w wielu wcześniej zaplanowanych przedsięwzięciach, takich jak: kilkudniowa wycieczka do Warszawy i zwiedzanie wszystkich najważniejszych miejsc naszej Stolicy, wycieczka do Oświęcimia i zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau, wyjścia do Parku Rozrywki na kręgle, na krytą pływalnię, wyjazd na gokarty do Grodkowa, wyjazd na VII Noc Muzeów do Opola.  Były też inne ważne wydarzenia takie jak: sprzątanie grobów NN na cmentarzach brzeskich , zajęcia integracyjne z pieczeniem kiełbasek na grillu czy ognisku oraz zajęcia edukacyjne z serii – „Alkohol – złodziej życia.

 Chciałem podziękować wszystkim wychowawcom, którzy realizowali program zajęć zachowując podstawowy/ najważniejszy  priorytet, którym było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Dziękuję za dobrą pracę wychowawcom ze Świetlicy w osobach: Kamila Figlarska, Magdalena Nowacka, Maria Zychla oraz wychowawcom Klubu Młodzieżowego – pani Elżbiecie Hucał i panu Grzegorzowi Kownackiemu.

 

Kierownik PPK Brzeg

Ryszard  Lau

Mikołajki w Świetlicy PPK Brzeg

Super User włącz . Opublikowano w Świetlica

W świetlicy opiekuńczo – wychowawczej z elementami socjoterapii działającej przy Punkcie Pomocy Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu dzień wcześniej, czyli w dniu 05 grudnia 2014 roku dzieci biorące udział na co dzień w zajęciach wychowawczych i socjoterapeutycznych zostały obdarowane  paczkami z okazji dnia Św. Mikołaja. Środki finansowe na działalność Świetlicy zostały pozyskane z budżetu Burmistrza Brzegu. Dzięki temu dzieci z rodzin niezamożnych z terenu miasta Brzeg mogą przez pięć dni w tygodniu korzystać z różnych zajęć, które realizowane są przez cały rok kalendarzowy, przez wyspecjalizowaną kadrę opiekuńczo– wychowawczą. Późne popołudnie w dniu 05 grudnia 2014 roku upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze na grach i zabawach oraz na zajadaniu słodkości.

Kierownik PPK Brzeg

Ryszard Lau

O Nas

Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem w zakresie:

  • psychologicznym
  • terapeutycznym
  • socjalno-prawnym
  • pedagogicznym
  • uzależnień

Skontaktuj się z nami

Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu

49-300 Brzeg, ul. Piastowska 29a
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

tel. 77 416 05 06
tel. 77 400 80 14

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy PPK w Brzegu:

Poniedziałek- Piątek: 8:00- 16:00

Joomla Templates by MightyJoomla